03.01.2021

Podsumowanie 2020 roku

To był… dziwny rok. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że dla wielu z nas 2020 był najtrudniejszym rokiem w życiu. Pandemia wywróciła nasze dobroludziowe plany do góry nogami. Właściwie miała skazać nas na niemożność jakichkolwiek działań z uwagi na całkowity wiosenny lockdown, ale…  Zacznijmy od początku.

W lutym uroczyście przekazaliśmy Ambulans dla WSDD. Podziękowaliśmy wszystkim darczyńcom, grupom i poszczególnym osobom i uroczyście odsłoniliśmy ambulans przed Sportsbarem. Byliśmy szczęśliwi i pełni nadziei, że kolejny rok naszych działań zaczyna się “z grubej rury” i na pewno dalej będzie tylko bardziej intensywnie. Początek marca to moment kiedy świat powoli stawał w miejscu a my zdawaliśmy sobie sprawę, że nic z tego co planowaliśmy nie dojdzie do skutku… Okazało się, że nasza służba zdrowia nie jest przygotowana do walki z covidem. Postanowiliśmy pomóc tym, z którymi współpracowaliśmy dotychczas – warszawskim szpitalom dziecięcym. W placówkach służby zdrowia brakowało praktycznie wszystkiego, na już były potrzebne: płyny dezynfekujące, maseczki, rękawiczki, a ceny rosły w zawrotnym tempie. Cały czas otrzymywaliśmy prośby o kolejne rzeczy, koordynowaliśmy co, gdzie i kiedy zawieźć, urochomiliśmy kontakty by zdobyć potrzebne rzeczy w jak najlepszych cenach.Bardzo dużo osób spoza naszej grupy również zaangażowało się w nasze działania. Pierwsze maseczki i płyny kupowaliśmy ze środków uzyskanych jeszcze przed wybuchem pandemii dzięki wszystkim tym, którzy kupują nasze gadżety. Niestety te środki szybko uległy wyczerpaniu. Założyliśmy zbiórkę na zrzutka.pl, która spotkała z dużym pozytywnym odzewem w naszym środowisku. Dzięki założonej zbiórce mogliśmy pomóc: Centrum Zdrowia Dziecka, Warszawskiemu Szpitalowi dla Dzieci, Szpitalowi Dziecięcemu w Dziekanowie Leśnym, Szpitalowi Dziecięcemu im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza, Szpitalowi Bielańskiemu. 

Przekazaliśmy łącznie:

  • 1621 litrów płynów dezynfekujących
  • 470 litrów mydła antybakteryjnego
  • 14631 sztuk maseczek ochronnych
  • 18900 sztuk rękawiczek jednorazowych 
  • 450 przyłbic
  • 7000 ochraniaczy na buty
  • 291 kombinezonów wielorazowych
  • 216 paczek chusteczek do dezynfekcji
  • 120 sztuk past do zębów 
  • 2664 litrów wody mineralnej

Pandemia mocno pokrzyżowała nam plany, nie mogliśmy malować szpitali, działać tak jak dotychczas. Mimo to, udało się namalować dwie prace o tematyce Legijnej z ulubionymi przez dzieci bajkami: Radosna zabawa to Legia Warszawa – ponad 57 metrowe graffiti przy placu zabaw z motywami z Psiego Patrolu oraz prawie 18 metrowe “Młoda Legia” z Myszką Mickey i Kaczorem Donaldem.

Pod koniec roku przekazaliśmy Centrum Zdrowia Dziecka 18 pudeł z grami, zabawkami, książkami oraz artykułami szkolnymi i rehabilitacyjnymi. 

Mamy nadzieję, że w Nowym Roku będziemy mieli szansę działać tak jak to miało miejsce przed pandemią. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania i trzymajmy kciuki, że już niebawem spotkamy się na trybunie!